CELLULIT

cellulit

Wskazania

Źródło cellulitu czyli lipodystrofii gynoidalnej nie jest do końca poznane. Obecnie, najczęściej omawianymi w piśmiennictwie teoriami są: teoria procesu zapalnego, niewydolności krążenia i teoria anatomiczna związana z płcią. Ostatnio, coraz częściej wspomina się o teorii powiązanej z toksycznością żelaza. Skóra przed pojawieniem się cellulitu charakteryzuje się obecnością prawidłowych łańcuchów kolagenu, prawidłowym krążeniem krwi i limfy, okrągłymi na przekroju naczyniami oraz nie powiększonymi zrazikami. W przebiegu postępu cellulitu, zraziki się powiększają, pojawiają się nieprawidłowości w krążeniu krwi i limfy, uszkodzeniu ulegają łańcuchy kolagenu, a przekrój naczyń krwionośnych staje się owalny. Istotą widocznych na skórze zmian jest luzowanie i przemieszczanie się komórek tłuszczowych poza struktury tkanki łącznej włóknistej przegród łącznotkankowych, słabnięcie struktur skórnych zwłóknienie tkanki podskórnej. W badaniu przedmiotowym rozróżniamy 4 stopnie rozwoju tych zmian.
Zmiany czwartego stopnia są niestety nieodwracalne. Jednak na poziomie rozwoju cellulitu od poziomu pierwszego do trzeciego, możemy skutecznie cofać i hamować następujące zmiany.

 

Jak wygląda zabieg

Należy pamiętać, że wykonywany przez lekarza zabieg, jest tylko jednym z kilku elementów pełnej terapii cellulitu. O pozostałych elementach pacjentka jest informowana w czasie wizyty i zabiegu.
Sam zabieg polega na podaniu techniką mezoterapii igłowej preparatu Anti Lipo Dystrophic Agents w obszary wyznaczone przez lekarza w czasie badania. Bolesność zabiegu jest niewielka. Pacjentki określają ją jako uczucie lekkich uszczypnięć, mniej dokuczliwych niż na przykład mezoterapia w obrębie twarzy.

 

ALIDYA

Anti Lipo Dystrophic Agents jest żelem poliaminokwasowym powodującym chelatację metali i rozpuszczanie toksyn, drenaż osmotyczny, poprawę krążenia tętniczego, odbudowę protein i alokalizację macierzy ECM. Działa również przeciwutleniająco. Wraz z zaleceniami do stosowania w domu powoduje cofnięcie zmian cellulitowych.

Efekty i czas ich utrzymywania

Stosujemy cykl zabiegowy złożony z 7 do 12 zabiegów, powtarzanych raz w tygodniu. Już po kilku zabiegach obserwujemy poprawę kondycji skóry i cofanie się zmian cellulitowych. Zabiegi są odpowiednie do 3 stopnia zmian.

 

Przeciwwskazania

  • Ostre i chroniczne choroby skóry w obszarach mających być poddane zabiegowi
  • Stwierdzona reakcja anafilaktyczna
  • Poważne alergie
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Ciąża
  • Karmienie piersią

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress